Touareg doplňky 4x4

"Touareg" - symbol svobody a nezávislosti. Stejně jako Berberští kočovníci, kteří křižují Saharskou poušt, od nichž převzal své jméno, dokáže se lehce a obratně proplétat "džunglí" velkoměsta, rychle uhánět po cestách a nakonec s lehkostí zvládat náročný terén. Pojeďte s námi objevovat dobrodružství mimo asfalt - i tam jsou tyto vozy doma.

VÍKENDOVÁ SETKÁNÍ

VII. Off-roadové setkání - Bělá pod Bezdězem

(1.5.2010)

V pořadí již sedmé, víkendové setkání TouaregClubu Česká republika se tentokrát odehrálo na obrovském bývalém vojenském cvičišti sovětské armády v Bělé pod Bezdězem. A oslavili jsme ho hned prací, protože se konalo 1. 5., čili na Den práce.

Samotnému setkání předcházely velmi náročné organizační přípravy, protože jsme tentokrát očekávali obrovskou účast, to zaprvé a zadruhé, samotné jízdy probíhaly v nekonečném prostoru areálu o rozloze mnoha čtverečních kilometrů. Takže bylo důležité vše správně proplánovat, aby celý den probíhal jako na drátku.

Ráno 1. 5. v 5hodin jsem byl s celým svým organizačním týmem na místě. Byla tma a zima. Někteří přijeli přímo z Prahy, takže si dokážete představit, v kolik hodin chudáci asi vstávali. Proběhlo rozdělení úkolů a instrukcí a každý věděl, co má dělat. Jak se rozednívalo, přibývalo i hodin. Od 8hodiny ranní začaly najíždět první Touaregy. Byl to krásný pohled, když velikou příjezdovou branou přijížděl jeden krasavec za druhým. A co teprve v samotné Bělé pod Bezdězem. Lidi nechápali, co se děje, protože chvilkami patřila hlavní příjezdová silnice pouze Touaregům. Vozy, které přijížděly do areálu, byly automaticky na příjezdovém check-inu rozřazovány do skupin. Každá posádka měla svou barvu, své číslo skupiny a měla určené své místo na obrovské asfaltové ploše, která dříve sloužila jako shromaždiště těžké vojenské techniky. Úderem čtvrt na deset se vše spustilo. Na místě v tu chvíli bylo 59 Touaregů a 217 lidí. Je nutné podotknout, že se jednalo o největší sraz TouaregClubu v jeho historii a vůbec Touaregů v České republice.

Střed pozornosti se ubíral na obrovský stan, kde se začátek setkání odehrával. Toto, v pořadí již sedmé setkání bylo ze všech nejvýjimečnější. Ale nepředbíhejme...Všichni, co dorazili, se mohli posilnit vydatnou snídaní a na všech přítomných bylo vidět těšení se na tento den. Těsně po čtvrt na deset jsem oficiálně zahájil sedmé víkendové setkání TouaregClubu a zároveň představil i své hosty. Těmi byl vedoucí divize Volkswagen Osobní vozy pro Českou republiku, pan Vratislav Strašil, který všechny zúčastněné pozdravil a ocenil práci a fungování klubu. Druhým hostem byla známá česká módní návrhářka paní Beata Rajská. A dalším hostem byla herečka a populární zpěvačka, Monika Absolonová, která nám bez jakékoliv přípravy a doprovodu zazpívala. A bylo to naprosto úžasné. Možná se ptáte na spojitost mezi TouaregClubem, Beatou a Monikou? Odpověď je velmi jednoduchá. Obě dámy nejezdí totiž ničím jiným, než právě Volkswagenem Touareg. Po krátkém rozhovoru došlo k jednomu z nejočekávanějších chvílí samotného dne. A to ke slavnostnímu odhalení nového Volkswagenu Touareg, přesněji řečeno Touaregu druhé generace. Na místě byly tři noví krasavci a každý z našich vzácných hostů odhalil „svůj“ vůz. Monice Absolonové se nový krasavec natolik zalíbil, že se do něho ihned usadila a začala ho prozkoumávat. Po slavnostním odhalení Touaregu druhé generace následovalo zhruba půlhodinové produktové seznámení s vozem a s jeho největšími novinkami. Poté proběhlo seznámení s programem dne, který byl vskutku velmi bohatý. Chybět nesmělo ani představení celého organizačního týmu. A potom přišlo to, na co se všichni těšili – nový Touareg. Vozy byly všem k dispozici a byly v mžiku v obležení. Každý se chtěl podívat na tuto krásnou novinku. Právě členové TouaregClubu Česká republika měli exkluzivně v České republice jako první tu možnost, detailně se seznámit s novým Touaregem. Po prohlídce vozů následovalo hromadné fotografování, které nebylo lehké v počtu 217 lidí a 59 vozů zorganizovat. Náš fotograf se u toho pořádně zapotil a málem mu nestačil ani super široký objektiv. Nakonec jako žebřík použil vojenského Hummera a z výši 3 metrů se společná fotka krásně povedla...Posuďte sami.

Po tomto aktu se naplno rozeběhl celý program. Je na místě uvést, co vlastně přítomné všechno čekalo a co všechno bylo pro ně k dispozici. Přítomné posádky byli rozděleny do 6 skupin, přičemž každá skupina měla své číslo a svou barvu a pevně stanovený počet vozů. A každou skupinu doprovázel samozřejmě instruktor – off-rouďák. Na celém tomto obrovském polygonu bylo připraveno celkem 6 stanovišť s různou náročností terénu. K prvnímu stanovišti se musel přejet dlouhý úsek lesem a loukami plnými vody a bahna. Po cestě byly šipky a vysvětlivky, pomocí kterých všechny posádky věděli, kdy si mají zapnout anebo vypnout terénní redukci, uzávěrky a kdy jakou světlou výšku podvozku nastavit. Po delší cestě dojela první skupina k písečným dunám uprostřed lesa, kde se všichni pořádně vyřádili a mohli si naplno vyzkoušet schopnosti svého Touaregu, ale i schopnosti svoje. Ke slovům přišly i kurty a šekly (to prostě k off-roadu neodmyslitelně patří). Druhá skupina se rozjela skrze hluboký les, směr tankové vlny a vodní brod. Podle fotek je jasné, že si to všichni dosyta užívali, a že se opět strhla nevyhlášená soutěž o nejšpinavějšího Touarega - bahňáka. Mnozí z přítomných mezi sebou doslova bojovali o to, kdo bude mít svého miláčka (Touarega) nejšpinavějšího.
Třetí skupina zůstala na místě u stanu, kde v jeho těsné blízkosti byl k dispozici na malé ploše velmi zajímavý off-roadový areál včetně prudkých výjezdů a sjezdů. Nechyběla ani dřevěná houpačka, která byla pro mnohé velkým adrenalinem.
Čtvrtá a pátá skupina si jela vyzkoušet napínavý triálek mezi stromy, kde některé sjezdy a výjezdy naháněly strach. Ten byl ještě umocněn faktem, že celý tento prostor byl na úzkých cestách mezi stromy. Je určitě na místě říci, že všechny zvládli tyto triálové překážky na výbornou. Šestá skupina si udělala delší výlet po bývalé tankové střelnici a dále přes motokrosový areál. Organizace všech jízd byla provedena tak, aby si všichni vyzkoušeli všechno. A tak se v průběhu dopoledne skupiny na některých off-roadových pracovištích prostřídali.

Pojďme se ale na chvíli vrátit do centra setkání, ke stanu. Ne všichni chtěli hned do terénu a právě pro ně tu byl připraven bohatý doprovodný program. K dispozici byly všechny tři nové Touaregy v motorizacích 3.0 l V6TDI a 4.2 l V8 TDI, se kterými se mohli zájemci svést na uzavřeném okruhu. Okruh měl kolem 2 km a s každým vozem se za celý den najelo kolem 160 km, což čítá 80 jízd na jednoho Touarega. Zájem byl tedy o novinku obrovský. Pro nejmenší byl k dispozici skákací hrad a pro větší, ale i dospěláky terénní čtyřkolky. Dalším velkým lákadlem byl těžký vojenský vůz Hummvee, kterého používá americká armáda. S tímto vojenským speciálem bez dveří se mohl jako spolujezdec svést každý. Silnější a odvážnější nátury si mohli zkusit jízdu s přílbou na korbě. Řidič Hummvee si skutečně nebral s nikým servítky a se speciálem řádil jako kdyby byl přímo uprostřed vojenské operace. Jen málokdo vystoupil čistý. Absence dveří a skutečnost, že nebylo bahna a brodů, kterými se neprojelo, vytvořila z některých spolucestujících skutečné bahňáky.
Pro klidnější povahy a fajnšmekry na vojenskou historii byl pro přítomné připraven skvost z druhé světové války – vojenský terénní vůz Dodge WC52. Vůz byl nedávno zrekonstruován a vybaven přesně podle originálu. Přijel s ním až z Prahy padesátikilometrovou rychlostí můj kamarád Igor. Samozřejmě jak jinak, než dobově oblečený. Byla to velmi hezká podívaná a pěkné svezení.

Aniž bychom se nadály, uběhlo dopoledne a jednotlivá auta se začaly pomalu vynořovat z lesa a stahovat se ke stanu na společný oběd. Některé z rána naleštěné voňavky se změnily v koule bahna. Stejně tak i některé posádky.

Po obědě následoval krátký brífing k expedici Island, kterou jsme podnikli na přelomu června a července.

Všichni jsme se pořádně posilnili a rozkaz byl jasný: zpátky do strojů a do terénu. Některé posádky, které se dopoledne skutečně v terénu vyřádili, dali přednost jednomu z doprovodných programů.

Ve stejném duchu probíhala i odpolední část VII. víkendového setkání TouaregClubu Česká republika.

Kolem půl páté odpoledne se postupně všechny posádky začali vracet a to už bylo těžko rozpoznatelné, kdo je kdo. Bahno udělalo své. Všichni jsme se shromáždili ve stanu a proběhlo vylosování třech výherců z dnešního dne. Výherci získali hodnotné ceny, jako např. navigaci Garmin nebo poukaz na oblečení Buschman. Tak, jak je zvykem, slavíme na akcích i narozeniny našich členů. Prvního května to padlo na našeho dlouholetého člena Jirku Forsta. Tím se naše v pořadí již VII. Off-Roadové víkendové setkání TouaregClubu Česká republika dostalo k úplnému konci. Na úplný závěr si každá posádka, tak, jak je zvykem, odnesla na památku skupinovou fotku v rámečku...

Chtěl bych tímto poděkovat svému realizačnímu týmu za přípravu a realizaci srazu a všem zúčastněným za super náladu a obrovskou účast.

Těším se s Vámi na další setkání...

Zpět na archiv
 
TISK STRÁNKY
NAHORU      

© 2016 Touareg Club. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů  (pořádání akcí)
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

Off Road Guide Off Road EXPEDITIONS

e-mail: jirka.ch@touaregclub.cz
info@touaregclub.cz
mobil: 602 299 299
internet: www.offroadguide.eu

Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.