Touareg doplňky 4x4

"Touareg" - symbol svobody a nezávislosti. Stejně jako Berberští kočovníci, kteří křižují Saharskou poušt, od nichž převzal své jméno, dokáže se lehce a obratně proplétat "džunglí" velkoměsta, rychle uhánět po cestách a nakonec s lehkostí zvládat náročný terén. Pojeďte s námi objevovat dobrodružství mimo asfalt - i tam jsou tyto vozy doma.

ARCHIV EXPEDIC

Transylvánie Tibles

(4.6. - 11.6.2016)

Datum Zpráva
10.6. Dnes panorama v pohoří Rodna...

Shrnutí / Transylvánie 4.-11.6.2016 s Touaregem za Drákulou

Z původního počtu šesti vozů, jsme nakonec vyrazili směr severovýchod Rumunska ve čtyřech vozech, první dny byli náročnější a často přišel ke slovu i naviják, ale ve stejných místech jsme se tahali pře třemi týdny s plnokrevnými offroady. Ostatní pasáže už byli bez problémů,Touareg si prostě chová v terénu jako klasický offroad a leckdy má i navrch… Po výjezdu nu Tibles, musela odstoupit jedna posádka pro technickou závadu,ale vozu, který má najeto 204km a z toho 60 tis v terénu to nelze vyčítat. Kdo to na Tibleši zná, ví, že poslední dvě třetiny, je to obtížné i na navijáku, neboť se není o co vázat., tak jsem to dali na kurtě - Touareg za Touarega a šlo to, což mě osobně překvapilo !

Zase o důvod víc, proč to auto mám rád !!!

Další etapa byla náročná a po přívalových deštích nás čekala i cestářská práce, ale stálo to za to. Cesta přes Parvu bylo také náročná, ale odměnou nám byl odpočinek na hotelu Drákulu a nakonec i nádherné výhledy v pohoří Rodna…

Vy se teď, díky juniorovi, můžete podívat na záběry z dronu, myslím, že stojí za to.

Tak zase příště !!!

9.6. Po dotankování jsme se vydali k monastýru, pak přes hřebeny směr Parva. Stará dobrá rozporková cesta, byla když jsem jeli s první partou neprůjezdná, kvůli sesuvu půdy. Teď už to zprůjezdnili, ale přívalové deště vykonali na nezpevněné cestě své, byl to brutus, ale vyjet už nešlo, kluky jsem poslal po trávě ... Teď jsme dojeli na Hotel Drákula. N
8.6. Dnes ráno Tibles po druhé, včera večer jsme museli sjet kvůli silnému větru z hřebenu zpět. Ráno jsme si dali výjezd , když jsme byli už tři auta na hoře, zahlásil Míra, chybu ABS ( auto má najeto 204.000 z toho 60.000 v terénu a odešel podle diagnostiky el.magnet.snimač na ložisku), začalo mu to brzdit auto, tak první třetina na navijáku a druhá, protože, na hoře, už je jen kosodřevina a nebylo se za co tahat, tak za Touaregem na kurtě, moc jsem tomu nevěřil, ale dali jsme to premiérově až ke křížku - Touareg s druhým nepojízdným na kurtě ! Já to auto miluju...!

Míru jsme doprovodili na cestu a jede pro něj odtah z Čech.. My se vrátili zpět na hřebeny a vyrazili směr "ožralý vršek", čekala nás potoční cesta dolů a pak těžebním traverzem vystoupat na další hřeben. Přesto že jsme měli letos již trasu projetou, proběhly přívalové deště a cestu roztrhala voda, tak to bylo hodně o "cestářské" práci, ale nakonec jsme "Ožralý vršek" dobyli. Ráno jsme další potoční cestou sjeli do údolí a míříme do civilizace dotankovat a pak zpět do hor směr Parva. N. PS Mix fotek z dronu a našich.

7.6. Dnešní dopoledne od "Mašinovy díry" navijáky, nakonec jsme to museli odpískat, cesta byla čerstvě projetá od TAFTu( lesní traktor), asi 50cm hluboké koleje v bočním náklonu. Tak jsme si našli novou cestu i s agroturistikou vložkou J:) V 19.30h před západem slunce dobyt TIBLES!!!
ZDRAVÍ celá parta a Náča
P. S.: ke konci foto od "Šmíraka", našeho drona J:)
6.6. Dobré ráno z Romále :-)
Večer jsme zatábořili ve výšce 960 mnm, vypadalo to na bouřku, ale ráno nás probudilo sluníčko. Pokračujeme směr Tibles.

Ranní azuro, se rychle střídalo s bouřlivými mraky, ale vždy nás nějakým "zázrakem" obešli. Tak jsme to dali nad "Váchovu louku", kde jsme dali polední pauzu a pak bukový lesem, stejně jako před dvěma týdny na navijácích nahoru 2h... Ted pohoda u táboráku .Náča

4.6. Vyrážíme směr Tibles, z původního počtu šesti vozů jedeme ve čtyřech. Roman to nedal časově, Stromek kvůli tech. problémům. Těšte se na info, Náča

Zpět na archiv
 
TISK STRÁNKY
NAHORU      

© 2016 Touareg Club. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů  (pořádání akcí)
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

Off Road Guide Off Road EXPEDITIONS

e-mail: jirka.ch@touaregclub.cz
info@touaregclub.cz
mobil: 602 299 299
internet: www.offroadguide.eu

Kontaktní formulář
Jméno a příjmení
E-mailová adresa
Telefon
Dotaz
Prosím opiště kód
  
 
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.